ילקוט הרועים

מזה כ-7 שנים אנו עוסקים בליקוט מזון. הקטיף, האיסוף, החיפוש והשימור הן פעולות שבטבע העמוק שלנו. עד השנים האחרונות עמלנו היה לגמרי לצריכה אישית, אך כעת דרך חיים זו הפכה גם למקור פרנסה. אנחנו שמחים לגלות כי אנשים רבים כיום רואים את ערכו הגבוה של המזון הטבעי, המקומי והלא מתועש ומתמסרים לעניין כצרכנים, יצרנים, מתנדבים או פשוט כחברים-תומכים.

העיסוק בהכנת מזון ארצישראלי מסורתי הוא תולדה של תפיסת עולם המתחברת לערכים כגון שימור מסורות, מודעות אקולוגית, חופש ועצמאות לבני-האדם ולקהילות. מרבית חומרי הגלם שלנו מלוקטים מחורשים ומבוסתנים עתיקים באזור הגליל העליון. מבחינתנו ההסתמכות על מקורות אלה יש בה כדי לחזק את ערכם ואת חשיבותם בעיני בני-האדם וכך לעודד אנשים פרטיים, קהילות וחברות שלמות לדאוג למקומות האלו ולטפחם מתוך הבנת ערכם הכלכלי והתרבותי.

בשנים האחרונות הפך הדיון על מזון-בריאות, דיאטות ושיטות תזונה שונות לנושא חם. אנחנו רואים את הקשר  בין אורח חיים בריא (לגוף ולנפש) ובין מזון מקומי בעבודת-יד. מבחינתנו מזון מסורתי ארציישראלי הוא מפתח לתזונה מאוזנת, אך יותר מכך הוא מפתח לגישה מאוזנת לתזונה ולאורח החיים בכלל.

בין מוצרינו תוכלו למצוא שמן-זית, זיתים, מוצרי חיטה נבוטה (לחמים, קמח, גריסים), תאנים מיובשות, לדר, דיבס חרובים/תאנים/רימונים ועוד…

מוזמנים לבקר באתר לפרטים נוספים, הזמנה מקוונת ויצירת קשר 

www.yalkut-haroim.com